Mājup 
Par projektu
Brīvdabas muzejs
 
 
 
 
 
 
 
3DML muzejs 
Brīvdabas muzejs > Raksti > Izstādes
         
 
Foto: Izstādes
 
 
 
 
 
 

Izstādes

Muzejā pastāvīgas izstādes apskatāmas Zemgales un Vidzemes rijās, zvejniekciema klētī, krogū. Vairākas reizes gadā, arī ziemas mēnešos, tiek mainīta ekspozīcija izstāžu zālē - bijušajā muižas klētī piekalnā pie muzeja ieejas.

Ziemā muzejs nav stindzis salā. Lielā Ziemas balle krēslā pirms Jaunā gada pulcē daudzus ap ugunskuriem un lākturiem. Par pagānu laikiem atgādina ķekatas un maskoti budēļi, bet, pavasarim nākot, Lielās Dienas šūpoles ceļ saulē jaunas cerības.

Usmas baznīcā viens otrs kādreizējais apmeklētājs saka JĀ! vārdu un saņem mācītāja un senatnes svētību kāzu dienā. Bet Mērsraga smēdē jaunais vīrs rāda praktiskā latvieša iemaņas un kaļ laimes pakavu, bet sievas čaklumu pārbauda adīklis, tamborējums vai cits rokdarbs.

Klajumos pie lauku sētām un pļavā ezera krastā priekos un gavilēs izlaidumus svin bērnudārza mazie - nu jau lielie. Dažādas gadadienas un notikumus atzīmē iestāžu, firmu, banku, organizāciju un vēstniecību kolēģi. Krāšņās dabas un kādreizējās īstenības apvienojums vilina daudzus.

 

 
 

english
    Virtuālā Muzeja (VIRMUS) projektu finansējusi ES tehnoloģiskais risinājums: RIDemo    
    Autortiesības
Top.LV