Mājup 
Par projektu
Brīvdabas muzejs
 
 
 
 
 
 
 
3DML muzejs 
Brīvdabas muzejs > Objekti > Kurzeme > "Bezdelīgas" noliktava
         
 
Foto: "Bezdelīgas" noliktava
 
Kino:
 
 

"Bezdelīgas" noliktavaMuzejā kopš 1940.g.

Kurzeme lielāko uzplaukumu sasniedza hercoga Jēkaba laikā (1642-1682). Vairāk nekā 20 lielāki un mazāki uzņēmumi kausēja dzelzi no vietējās purva rūdas, strādāja stikla kausētavas, ieroču smēdes, ogļu un darvas tecinātavas, zāģu sudmalas, ziepju un salpetra vārītavas, vadmalas un buru austuves.

Aiz ko mūsu laivinieki,
Augstu vilka zēģelītes?
Kā varēja tālu braukt,
Svešas zemes raudzīties.

Ventspilī un Kuldīgā būvēja kara un tirdzniecības kuģus. Uz hercogistes kolonijām Gambiju un Tobago zēģelēja kuģi ar Kurzemes karogu - melns jūras vēzis sarkanā laukā. Veda sāli, dzelzi, labību, degvīnu, bet atpakaļ kafiju, ziloņkaulu, pērles, garšvielas un citas koloniālpreces. Galvenās ostas bija Ventspils, Sakasleja un Liepāja.

17.gs. beigās Liepājas vecās ostas kanālmalā cēla vairākas drošas dzelzīs kaltām durvīm preču noliktavas. Šeit, uz jūras pusi rindojās "Zvaigznes noliktava", "Lielā lāča noliktava", "Bezdelīgas noliktava" un vēl citas, kuru senie vārdi zuduši laika ritumā.

1697.g. celto "Bezdelīgas noliktavu" pēc 242 gadiem pārcēla un atkaluzstādīja Juglas ezera krastā un tā vēl šobaltdien kalpo muzejam par senmantu glabātuvi.

 
 

english
    Virtuālā Muzeja (VIRMUS) projektu finansējusi ES tehnoloģiskais risinājums: RIDemo    
    Autortiesības
Top.LV