Mājup 
Par projektu
Brīvdabas muzejs
 
 
 
 
 
 
 
3DML muzejs 
Brīvdabas muzejs > Objekti > Usmas baznīca
         
 
Foto: Usmas baznīca
 
 
 
Panorāmas: Usmas baznīca
 
Kino:
 
 

Usmas baznīcaMuzejā kopš 1935.g.

Ārēji koka celtne atgādina ļoti pieticīgu dievnamu, jo Latvijas ainavā pierastākas ir mūrētas, balti krāsotas baznīcas ar augstiem torņiem un sarkaniem dakstiņu jumtiem.

Dzelzs gailis jumta korē, kas ikvienam atgādina Jēzus vārdus Sv. Pēterim: "Vēl gailis nebūs dziedājis, kad tu mani jau trīskārt būsi aizliedzis," gaišie logi un plašās durvis nācējam atklāj celtnes misiju. Solu rindas ved uz altāri. Pārsteidz kokgriezumu bagātība un krāsas, kas atklāj mākslinieka - izceļotāja no Lībekas - talantu. Līdzās altārim kungu sols un kancele ar kokā grieztiem apustuļu tēliem. Pusdzisušais ANNO 1705 altārī norāda uz laiku, kad J. Kreicfelds darinājis baznīcas iekārtu. Nezināma gleznotāja izrakstītās sienas grezno uzkrāsotas drapērijas un lapu vītnes, bet koka griestos muzicē eņģeļu orķestris.

Varētu rasties jautājums, kas baznīcu cēlis. Tēstu guļbaļķu sienas ļauj domāt par latviešu namdaru līdzdalību celtniecībā. Bet greznie baroka griezumi rāda uz zemes īpašnieka barona G.fon Firksa gaumi. Veselus 200 gadus luterāņu draudze savu dievnamu sargāja mežu un Usmas ezera ieskautajā vietā.

Muzejā baznīca aicina apmeklētājus uz ērģeļmūzikas koncertiem, dievkalpojumiem vai vienkāršu klusuma brīdi.

 
 

english
    Virtuālā Muzeja (VIRMUS) projektu finansējusi ES tehnoloģiskais risinājums: RIDemo    
    Autortiesības
Top.LV